Czy Renault są awaryjne?

Renault cieszą się popularnością tak w Polsce jak i na świecie. Należą do samochodów uważanych za komfortowe oraz atrakcyjne wizualnie, a także ekonomiczne w użytkowaniu. Obiegowa opinia na temat Renault nie pod każdym jednak względem jest przychylna, a wiele osób uważa tę markę za awaryjną. Czy jest to prawda? Poniżej staramy się udzielić najlepszej odpowiedzi na to pytanie, prezentując garść informacji przydatnych dla wszystkich osób rozważających zakup samochodu tej marki.

Renault - awaryjność samochodów w opiniach i rankingach

Marka Renault istnieje od ponad wieku, a swą renomę zawdzięcza m.in. innowacyjnym rozwiązaniom w technologii motoryzacyjnej oraz wysokiemu komfortowi wyposażenia. Kierowcy korzystający z Renault na co dzień uważają je za samochody wygodne w czasie jazdy, niezawodne oraz wytrzymałe. Statystyki również przemawiają na korzyść tej marki, co może rozczarować wiele osób niesłusznie powtarzających stereotypowe opinie. Renault szczyci się jednym spośród najniższych indeksów awaryjności - rzadziej ulega usterkom niż inne pojazdy w tej samej klasie.

Świetnym przykładem jest Renault Captur, które w wielu zestawieniach i rankingach awaryjności wypada najlepiej. Dotyczy to zarówno modeli z napędem diesla jak i benzynowych. Te drugie co prawda miewają problemy w obrębie napędu rozrządu lub wyciekami, niemniej wciąż są doceniane przez swoich użytkowników. Bolączki właścicieli Renault Captur mogą też dotyczyć akumulatora lub rozrusznika.

Szczególnie istotny jest fakt, że Renualt zostało docenione w profesjonalnych rankingach, w tym ADAC, specjalizującego się w technologii motoryzacyjnej pod kątem jej bezpieczeństwa.

Renault - modele samochodów uważanych za awaryjne

Negatywne opinie na temat Renault dotyczą najczęściej trzech modeli: Clio, Kangoo oraz Mégane. Renault Clio to model, którego statystyki awaryjności rosną w górę już po przejechaniu 36 tys km. Renault Kangoo zaczynają przysparzać problemów w wieku 8-9 lat po zakupie. Renault Mégane natomiast po przejechaniu około 130-140 tys km., lub po 10 latach eksploatacji. Warto jednak podkreślić, że poszczególne modele niekoniecznie zajmują najgorsze miejsca w rankingach, ale często po prostu średnie. W ich przypadku polecamy więc kupować wyłącznie nowe samochody Renault.

Renault - awaryjne, czy nie?

Próbując uogólnić dostępne opinie oraz statystyki możemy stwierdzić, że Renault są samochodami mało awaryjnymi, a niektóre modele mogą poszczycić się bardzo dobrymi wynikami. Marka ta stale pracuje nad jakością i bezpieczeństwem swoich aut, uwzględniając zarówno opinie ich stałych użytkowników jak i dane eksperckie. Poszczególne modele, jak choćby wspomniany Capture, nie tylko wykazują minimalną awaryjność, ale jej stopień maleje wraz z poszczególnymi rocznikami.

Na koniec pragniemy podkreślić, że największy wpływ na spodziewaną żywotność samochodu ma sposób jego regularnej eksploatacji, prawidłowa konserwacja oraz wykonywanie przeglądów.