Czy warto robić przegląd w ASO?

Serwisowanie samochodu to podstawowy sposób by zachować go w dobrym stanie i przeciwdziałać występowaniu usterek i awarii. Jakość usług świadczonych w czasie przeglądu może się różnić pomiędzy poszczególnymi stacjami. Dlatego warto korzystać przede wszystkim z usług autoryzowanych serwisów, gwarantujących profesjonalne podejście do powierzonego im samochodu i dysponujących odpowiednimi kwalifikacjami. W tym artykule podpowiadamy - kiedy i dlaczego wybór przeglądu w ASO jest opłacalny oraz jakie korzyści przemawiają za taką właśnie decyzją.

ASO - najważniejsze różnice względem zwykłego serwisu

ASO to po prostu autoryzowane stacje obsługi, świadczące usługi serwisowe względem różnych typów pojazdów. Kluczową cechą ASO jest dysponowanie odpowiednimi kwalifikacjami, które pozwalają pracownikom na wykonywanie napraw zgodnych i zatwierdzonych przez konkretnego producenta. Daje on gwarancję, że pracownicy ASO zostali przeszkoleni pod kątem potrzeb i wymogów konkretnej marki oraz jej wszystkich - zarówno mniej jak i bardziej popularnych - modeli.

Innymi słowy, realizując przegląd w ASO mamy pewność, że mechanicy postępują zgodnie z zaleceniami i procedurami ustalonymi przez producenta samochodu. Tym samym uzyskajmy gwarancję, że naszym samochodem zajmie się osoba wykwalifikowana pod kątem jego potrzeb oraz gruntownie zaznajomiona z jego specyfikacją technologiczną.

Konwencjonalne staje obsługi pojazdów

W porównaniu do ASO, konwencjonalne stacje obsługi pojazdów nie posiadają autoryzacji pochodzącej od konkretnego producenta. Najczęściej są to po prostu firmy prywatne zatrudniające mechaników, którzy specjalizują się w różnych typach i markach pojazdów. Tym samym jakość ich pracy nie podlega kontroli ze strony producenta samochodu.

Oznacza to, że osoby korzystające ze zwykłych stacji powinni spodziewać się potencjalnie niższej jakości świadczonych usług oraz słabszego rozeznania w potrzebach konkretnego serwisowanego pojazdu. Zaletą wyboru konwencjonalnych stacji są natomiast niższe ceny, które dotyczą tak modeli pojazdów osobowych, jak i innych typów.

Zalety wyboru serwisu w ASO

Wybór stacji autoryzowanej jest warty uwagi także ze względu na jej dostęp do oryginalnych części danej marki oraz możliwość szybkiego sprowadzenia elementów i podzespołów trudno dostępnych, do których zwykłe stacje mogłyby nie mieć dostępu. Zastosowanie części oryginalnych pozwala przedłużyć żywotność naprawianego samochodu, a często stanowi także warunek zakończonej sukcesem naprawy.

Nasza firma specjalizuje się pod tym względem w samochodach marki Renault. Obsługujemy wszelkie modele i roczniki, w oparciu o profesjonalną wiedzę oraz dostęp do oryginalnych części. Naprawa Renault jest realizowana w naszym ASO szybko i sprawnie. Kierowcom, których auta nie nadają się do serwisu, oferujemy nowe samochodu Renault.

Warto na koniec podkreślić, że ASO podlegają regularnej kontroli ze strony producenta, którego interes reprezentują. Dlatego ich klienci mogą spodziewać się najwyższej jakości świadczonych usług oraz całkowitej rezygnacji ze stosowania tańszych zamienników na korzyść części wyłącznie oryginalnych.