Czy Renault to dobra marka?

Renault to jeden z największych na świecie koncernów samochodowych, którego auta z powodzeniem użytkują polscy kierowcy. W naszym kraju Renault cieszy się zaufaniem jako producent pojazdów bezpiecznych, komfortowych w użytkowaniu oraz świetnie wyposażonych. Ponadto samochody Renault prezentują atrakcyjny stosunek ceny względem jakości, co stanowi dla wielu nabywców ostateczny argument za wyborem tej marki. W tym artykule staramy się dokonać syntezy opinii na temat Renault, prezentując przy okazji mocne strony tego koncernu oraz najważniejsze powody jego niegasnącej popularności.

Nowoczesność i bezpieczeństwo - czyli sedno marki Renault

Renault jest uważane niesłusznie za markę awaryjną, której samochody łatwo ulegają uszkodzeniom i usterkom. Opinia ta jest nie tylko błędna, ale całkowicie pomija fakt, że Renault to jeden z najbezpieczniejszych producentów na całym świecie, a także pierwsze przedsiębiorstwo motoryzacyjne, które w swoich strukturach utworzyło stanowisko dyrektora ds. bezpieczeństwa.

Kluczowym elementem w pojazdach Renault, mającym olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo w czasie jazdy, jest dostęp do rozbudowanych systemów wspomagających. Wbrew pozorom, nowoczesne zdobycze technologii i elektroniki to solidny partner i wsparcie w czasie podróży. Marka Renault od ponad pół wieku rozwija się w obrębie technologii nastawionych na podnoszenie bezpieczeństwa.

Obecnie jednym z najważniejszych kierunków rozwoju technologii motoryzacyjnej Renault jest ograniczenie zagrożenia wypadkiem z przyczyny wady samochodu, jak również dążenie do zagwarantowania maksymalnego bezpieczeństwa w czasie wypadku wszystkim znajdującym się wewnątrz kabiny osobom.

Technologia motoryzacyjna w służbie potrzeb człowieka

Renault tworzy pojazdy o stosunkowo podobnym standardzie bezpieczeństwa. Nowe samochody Renault, jak i używane Renault, powinny posiadać najważniejsze z dedykowanych do tego układów i usprawnień. Jako dealer Renault w Białymstoku oferujemy pojazdy różnej klasy i jakości, zawsze jednak gwarantując optymalny poziom bezpieczeństwa.

Najważniejszym celem Renault jest stworzenie takiej konstrukcji, które zapobiegnie wystąpieniu wypadku, będzie korygować potencjalny błędy ze strony kierowcy oraz chronić go przed ich konsekwencjami. Podporządkowane temu zostało wyposażenie poszczególnych modeli, które jest powszechnie uważane za bardzo komfortowe i rozbudowane.

Renault dysponują m.in. detektorami zagrożeń, kontrolerami, sygnałami informującymi, specjalnymi reflektorami oraz systemami świateł zwiększającymi widoczność zakrętów. Działanie poszczególnych układów koncentruje się także na odciążeniu kierowcy od nadmiaru sygnałów oraz tworzeniu warunków, w których może bez przeszkód koncertować się na pokonywaniu trasy.

Szczególną uwagę przykłada także Renault do wyposażenia układu hamulcowego, który dysponuje systemami ABS, wspomaganiem w czasie nagłego hamowania. Ponadto uzupełnia go systemem kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy. Nawet mało doświadczeni kierowcy, jak również osoby poruszające się w trudnych warunkach środowiskowych, mają ułatwione zadanie.

Na koniec pragniemy podkreślić, że zmiany w technologii Renault obejmują także elementy wyposażenia dedykowane dla pasażerów. Siedziska, zagłówki, pasy oraz poduszki powietrze projektowane są w sposób chroniący organizm człowieka przed potencjalnym zagrożeniem w czasie wypadku, niezależnie od jego wieku, wagi i predyspozycji.